Diş Polikliniği Diş Temizlik Tedavileri

İnsanların geneli, ağız ve diş sağlığını ihmal ediyor. Düzenli temizlik ve bakım yaparak dişlerini koruyan kişilerin sayısı her ne kadar artıyor olsa da hala bu konuda yeterli bilinç oluşmuş durumda değil. Diş temizliği, evde rutin yapılan; fırçalama, diş ipi uygulama ve gargara gibi işlemlerin yanı sıra diş polikliniği tarafından uygulanan bazı profesyonel temizlik işlemlerini de içeriyor.

Dişleri sağlıklı olsun isteyen herkes, günde en az iki kez düzenli bir şekilde dişlerini fırçalamalıdır. Buna ek olarak uzmanlar, çay, kahve, sigara tüketimi ile asitli ve şekerli gıdaların tüketiminin hemen ardından da dişlerin fırçalanarak temizlenmesini öneriyor. Düzenli temizlik ve bakıma rağmen kimi zaman dişlerde, diş taşı, plak ve tartar oluşabilir. Bu durumlarda ise işi profesyonellere bırakarak diş poliklinik merkezlerine başvurmak gereklidir.

Diş hekimleri, düzenli bir şekilde temizlenen dişlerde bile yılda bir kez diş taşı temizliği yapılmasının önemine vurgu yapıyor. Temizlenmeyen diş taşlarının ilerleyen zamanlarda diş etlerinde çeşitli sorunlar ve ağız kokusuna sebep olabildiği bir gerçektir. Dolayısıyla diş ve diş eti sağlığı için diş taşı temizliği yapılması zorunludur denilebilir.

Son derece ağrısız ve acısız olan diş taşı temizliği, anestezi dahi gerektirmeyen kolay bir işlemdir. Uzun vadede, diş eti sağlığını koruyan bu uygulama asla dişlere zarar vermiyor.

Sigara, çay ve kahve tüketimi çok fazla olan kişiler, diş taşı ve bu taşlarda koyu renklenme sebebiyle şikâyetçilerdir. Bu kişiler diş taşı temizliğini daha sık yaptırmak isteyebilir. Ancak hekimler, senede bir kez veya 6 aydan daha sık olan uygulamaların dişlere zarar vereceği, hassasiyeti artıracağı konusunda hemfikirler.

Diş taşı tedavisi, diş temizliği ve diş beyazlatma işlemleri ve diş poliklinik hizmetlerinin tamamı hakkında adresinden detaylı bilgi alabilir, uzmana danışmadan önce aklınızdaki soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Diş polikliniği sitemizde diş teli fiyatları içinde en güncel bilgiler  bulunmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*