Sigarayı Bırakma İpuçları

Ülkemizde ve tüm dünyada sigarayı bırakma adına yardım kuruluşları tarafından etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinliklerin yanı sıra sigarayı bırakan kişilerin genel olarak azaltarak değil aniden bıraktıkları da bilinmekte. Sigarayı bırakma ipuçları sayesinde, sağlığınızı geri kazanmanız da mümkün olacaktır.

  1. Kendinizi hiç sigara kullanmamış birisi olarak hayal edin. Bıraktıktan sonra da önceki dönemlerinizde zaten hiç içmediğinize inandırın.
  2. Günlük olarak içeceğiniz sigara paketi ve fiyatını bir deftere not edin. Çok istediğiniz bir ürünü sigara parasından düşerek kendinize ödül verin.
  3. Sigarayı bırakmış olan kişilerle konuşmanız sizin motive olmanızı sağlayacaktır. Sigaraya bırakan kişilerin nasıl bıraktıklarını dinlemeniz sayesinde, farklı ipuçları almanız da mümkün olacaktır.
  4. Sigarayı bırakmanızın hayatınızda neleri değiştireceğine bir göz atın. Sağlığınız ve paranızın bir daha geri gelmeyeceğini unutmayın.
  5. Bu zamana kadar içtiğiniz tüm sigaraların parasıyla neler alabileceğinizi düşünün ve sigara içmek istediğinizde bu durumu hatırlayın.
  6. Sigara içmek istediğinizde derin bir nefes alın. Bu durum yoğun bir haz vermektedir. Sigara içerken de derin nefes çekildiği için rahatlama hissi oluşmakta ve bağımlılığın bir şekilde bununla ilgisi olduğu bilinmektedir.
  7. Genel olarak sigarayı bırakan kişilerin en çok yakındıkları konu kilo almalarıdır. Hem rejim yapılır hem de sigara bırakılırsa çok daha kolay bir evreye sahip olunacaktır. Ayrıca iki işin birden başarılması sayesinde kişinin iradesini daha da arttıracağı görülecektir.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*